Tickets voor 1 dag panoramatrein vanaf Luzern/Chur

Print deze pagina
Maak een account om een e-mail te ontvangen zodra er iemand een antwoord geeft in dit topic
Berichten: 14
Dit topic is gesloten. U bent welkom om in te loggen en een nieuw topic te starten.
struk
struk
7 berichten
nieuw lid
11 jul 2019 - 11:00

Beste,

Graag wil ik info over welk ticket ik moet bestellen om met de panoramatrein 1 dag vanaf Luzern of Chur heen en terug te kunnen reizen. We zijn met 2 pers. en het gaat om 28 augustus 2019.

Annika
Annika
6002 berichten
expert &
moderator
11 jul 2019 - 15:07

Dag struk, welkom op MySwissAlps!

Welke panoramatrein bedoel je precies? Vanaf Luzern is de Golden Pass de meest logische optie; in de buurt van Chur kan het om de Glacier Express of Bernina Express gaan.

In veel gevallen zal voor één dag reizen de Spartageskarte de voordeligste optie zijn: myswissalps.com/nl/sav erdaypass. Afhankelijk van welke treinreis je in gedachten hebt, kun je daarnaast zitplaatsreserveringen nodig hebben:

Als je verblijf in Zwitserland langer duurt en je meerdere reizen met het openbaar vervoer maakt, kan het handiger zijn om een treinpas te zoeken die bij je gehele reisschema past: myswissalps.com/nl/tre in/ticketspassen/prakt isch/kiestreinpas

struk
struk
7 berichten
nieuw lid
12 jul 2019 - 15:51 in antwoord op struk

fijn dat u zo snel reageert maar het is me nog steeds niet duidelijk. Moet ik van luzern naar een bepaalde plaats om daar op golden pass te stappen? En hoe lang duurt zo'n reis. Is dit een enkele reis? Hoe boeken we een retour ect

Annika
Annika
6002 berichten
expert &
moderator
12 jul 2019 - 16:39

Dag struk,

De reis wordt hier uitgelegd: www.myswissalps.com/nl /goldenpass/route. Op deze pagina vind je ook een link naar de dienstregeling van de Golden Pass-treinen. Je kunt vanaf Montreux dezelfde route terug nemen, of je kiest voor een snellere route terug via Lausanne en Bern. In de online reisplanner van de SBB op www.myswissalps.com/nl /reisplanner zijn alle opties te vinden. Je krijgt standaard de snelste verbindingen te zien, maar als je de mogelijkheden op de Golden Pass-route wilt opzoeken, kun je als via-stations bijvoorbeeld Meiringen en Zweisimmen invullen. De dienstregeling-pagina waarnaar ik gelinkt hebt legt uit hoe je reisplanner kunt gebruiken.

De tickets-pagina waarnaar ik in mijn eerste antwoord hebt gelinkt, legt uit dat je deze reis niet per se vooraf hoeft te boeken. Een geldig ticket is voldoende om in te stappen. Als je in het hoogseizoen reist, kan het wel handig zijn om voor de sectie Zweisimmen-Montreux zitplaatsreserveringen te regelen. Dan kan het namelijk druk zijn.

struk
struk
7 berichten
nieuw lid
12 jul 2019 - 17:58 in antwoord op Annika

De reis duurt 5,5 uur dus we kunnen dan niet meer terug. Dan zullen we moeten overnachten in Montreux of zie ik dat verkeerd? Kan ik dan ook ergens een retour boeken?

Arno
Arno
13981 berichten
expert &
moderator
12 jul 2019 - 18:04 in antwoord op struk

Hallo Struk,

U kunt dezelfde dag terug als u wilt. In de reisplanner kunt u Montreux naar Luzern invullen en dan worden de snelste opties getoond. Een retour is niet nodig met de Spartageskarte, zie de link van Annika. Het is een dagkaart, online te koop en thuis te printen: www.myswissalps.com/nl /saverdaypass/prijs.

struk
struk
7 berichten
nieuw lid
12 jul 2019 - 18:12

Nu heb ik dit. Klopt dit dan?

Als ik deze kaartjes bestel , kan ik dan met de global?

Goedkoopst

Van alle soorten kaartjes Semi-flex

Kan inwisselbaar of restitueerbaar zijn tegen een vergoeding Flexibel

Volledig restitueerbare en uitwisselbare tarieven

Filters

Treinen en bussenAlleen treinenAlleen bussen

Snelste routes

Heenreis

€ 38,98

2 passagiers

Doorgaan

naarterugreis selecteren

Traject Beste prijs in 2e klasse

12:00 Luzern

14:16 Lausanne

IR 2520

2e

5 min. overstaptijd

14:21 Lausanne

14:42 Montreux

IR 1723

2e

Passagiers

€ 19,49

2 Volwassenen Supersaver

Supersaver: Niet inwisselbaar en niet restitueerbaar.

Geen boekingskosten. Geen verborgen kosten.
Dezelfde prijs als die van de spoorwegondernemingen. Wij brengen niets in rekening.

Terugreis

€ 38,98

2 passagiers

Doorgaan

naarreizigersinformatie

Traject Beste prijs in 2e klasse

20:15 Montreux

20:38 Lausanne

IR 1732

2e

6 min. overstaptijd

20:44 Lausanne

23:01 Luzern

IR 2537

2e

Passagiers

€ 19,49

2 Volwassenen Supersaver

Supersaver: Niet inwisselbaar en niet restitueerbaar.

Annika
Annika
6002 berichten
expert &
moderator
12 jul 2019 - 19:03

Dag struk!

Ik kan niet helemaal goed uitmaken wat je probeert te bestellen en waar je dat doet, maar het lijkt erop dat je nu niet de juiste kaartjes koopt:

  • ik zie kaartjes Luzern-Lausanne-Montreux. Dit is niet de Golden Pass-route. De juiste route is uitgelegd op de pagina waarnaar ik gelinkt heb. Je moet een route hebben die langs Meiringen/Brienz, Interlaken, Spiez en Zweisimmen komt;
  • ik zie Supersavertickets staan. Dit is iets anders dan de Spartageskarte waarover we het hadden. Supersavertickets zijn geldig voor één bepaalde route en voor één bepaalde trein (dus als je die mist, is dat lastig). Ze worden hier uitgelegd (met de Duitse term Sparbillett): https://www.myswissalp s.com/nl/treintickets/ zwitserland. De Spartageskarte (in het Engels ook wel Saver Day Pass genoemd) houdt in dat je een dag lang onbeperkt door het land mag reizen. Het maakt dan niet uit welke treinen je neemt en hoe laat je dat doet.

Ik raad het volgende aan:

  • koop voor beide personen een Spartageskarte/Saver Day Pass voor 28 augustus. Momenteel zijn die nog tegen de laagst mogelijke prijs verkrijgbaar via deze aanbieder: https://www.happyrail. com/nl/pass/europa/zwi tserland/swiss-saver-day-pass. Hiermee kun je de hele dag lang gratis reizen op veel routes in Zwitserland;
  • zoek treinen op de Golden Pass-route via de reisplanners die ik genoemd heb. Als je de algemene SBB-reisplanner gebruikt, vul dan de genoemde via-stations in om er zeker van te zijn dat je de Golden Pass te pakken hebt. Je eerste trein moet een "Luzern-Interlaken Express"-trein zijn. In Interlaken stap je over naar Zweisimmen, en in Zweisimmen naar Montreux. De SBB-reisplanner laat precies zien hoe laat en op welke perrons je moet instappen.

Hopelijk lukt het zo!

Laatst gewijzigd op 12 jul 2019 - 21:12 door Annika
struk
struk
7 berichten
nieuw lid
13 jul 2019 - 11:10 in antwoord op Annika

Via de link my Swiss Alps wordt ik verder doorgelinkt naar SBB site.

Daar heb ik van Luzern naar Montreux ingevoerd via ( er is maar 1 vakje waar ik iets in kan zetten ) dus via meiringen. Dan zie ik wat hier onder staat. . Klopt het dat ik dan dit moet boeken?

Het is vrij lastig om te zien of ik hier die globenpasstrein boek.? Laatste poging anders maar niet.....

Luzern nach Montreux

Reiseweg Via Meiringen. Mi., 28.08.2019. Abfahrt 10:00. Ändern

Fahrplan & Billettkauf.

Von Haltestelle, Ort, SehenswürdigkeitPflichtfeld

Eingaben «Von» und «Nach» austauschen

Nach Haltestelle, Ort, SehenswürdigkeitPflichtfeld

Via hinzufügen

Via (optional) Haltestelle, Ort, Sehenswürdigkeit

Aufenthaltsdauer (optional)

Via löschen

Via (optional) Haltestelle, Ort, Sehenswürdigkeit

Aufenthaltsdauer (optional)

Via löschen

Via (optional) Haltestelle, Ort, Sehenswürdigkeit

Aufenthaltsdauer (optional)

Via löschen

Via (optional) Haltestelle, Ort, Sehenswürdigkeit

Aufenthaltsdauer (optional)

Via löschen

Via (optional) Haltestelle, Ort, Sehenswürdigkeit

Aufenthaltsdauer (optional)

Via löschen

DatumPflichtfeld

Zum letzten Tag wechselnKalender anzeigen

Zum nächsten Tag wechseln

Sie können folgende Tasten verwenden um den Kalender zu bedienen:

Drücken Sie die Leertaste um einen Tag im Kalender auszuwählen

Drücken Sie die rechte Pfeiltaste um zum nächsten Tag zu springen

Drücken Sie die linke Pfeiltaste um zum vorherigen Tag zu springen

Drücken Sie die Pfeiltaste nach unten um eine Woche vor zu springen

Drücken Sie die Pfeiltaste nach oben um eine Woche zurück zu springen

Drücken Sie die Taste nächste Seite, um zum nächsten Monat zu wechseln

Drücken Sie die Taste vorherige Seite, um zum vorherigen Monat zu wechseln

Benutzen Sie die Tabulatortaste um zwischen dem Kalender und den Schaltern für die nächsten und vorherigen Monate und Jahre zu wechseln

Drücken Sie die Taste Escape um den Kalender zu schliessen

Zum letzten Monat wechseln

Zum nächsten Monat wechseln

Zum letzten Jahr wechseln

Zum nächsten Jahr wechseln

Mo Di Mi Do Fr Sa So

1 2 3 4 5 6 7

8 9 10 11 12 13 14

15 16 17 18 19 20 21

22 23 24 25 26 27 28

29 30 31

ZeitPflichtfeld

Ab An

Verbindung suchen

Erweiterte Suche

Anfrage zurücksetzen

Frühere Verbindungen

Standard-AnsichtBarrierefreies Reisen

Kurzinfo

Details

Echtzeitinformationen

Dauer

Umsteigen

Auslastung

Reisehinweise

Mitteilungen

Ticket kaufen

Weitere Optionen

Mi., 28.08.2019

Abfahrt am Mi., 28.08.2019

10:06 Richtung Interlaken Ost

Verbindungsdetails

Sparbillett verfügbarZugInterRegio

Richtung Interlaken Ost

Abfahrt 10:06

10:06

Ankunft 14:19

14:19

4 h 13 min 4 h 13 min

3

3 Mal Umsteigen

Gl. 12

Keine

Billette Ab CHF 24.00 verfügbar. Zum Kaufprozess abspringen.

Bitte warten

11:06 Richtung Interlaken Ost

Verbindungsdetails

Sparbillett verfügbarZugInterRegio

Richtung Interlaken Ost

Abfahrt 11:06

11:06

Ankunft 15:14

15:14

4 h 8 min 4 h 8 min

3

3 Mal Umsteigen

Gl. 12

Keine

Billette Ab CHF 24.00 verfügbar. Zum Kaufprozess abspringen.

Bitte warten

12:06 Richtung Interlaken Ost

Verbindungsdetails

Sparbillett verfügbarZugInterRegio

Richtung Interlaken Ost

Arno
Arno
13981 berichten
expert &
moderator
13 jul 2019 - 12:03

Hallo Struk,

Ik zou het advies uit Annika's laatste bericht opvolgen. Koop gewoon twee Saver Day Passen (Spartageskarte): https://www.happyrail. com/nl/pass/europa/zwi tserland/swiss-saver-day-pass. Maar wacht niet te lang. Ze hebben nu nog de laagste prijs voor 28 augustus. Zowel heen- als terugreis zijn inbegrepen, ongeacht welke route u kiest. Dat is veel goedkoper dan gewone tickets.

De SBB website heeft u alleen maar nodig om treintijden te bekijken. Ik zou daar geen tickets kopen, want dat is dus duurder dan bovenstaande optie, en ingewikkelder.

Laatst gewijzigd op 13 jul 2019 - 12:03 door Arno
struk
struk
7 berichten
nieuw lid
13 jul 2019 - 12:15

vol tarief of Swiss half fare?

Annika
Annika
6002 berichten
expert &
moderator
13 jul 2019 - 12:47

Dag struk,

Als je een Swiss Half Fare Card (www.myswissalps.com/nl /swisshalffarecard) hebt, kun je voor dat tarief kiezen, maar uit je posts maak ik op dat je die niet hebt. In dat geval kies je voor het reguliere volle tarief.

struk
struk
7 berichten
nieuw lid
13 jul 2019 - 13:41 in antwoord op Annika

Besteld!

En hoe laat gaat de global pass trein vanuit Luzern? Waar kan ik die info vandaag halen?

Arno
Arno
13981 berichten
expert &
moderator
13 jul 2019 - 14:22

Fijn, dan is dat geregeld! Vertrektijden zijn in de reisplanner te vinden, zie Annika's tweede bericht: www.myswissalps.com/nl /reisplanner. En ook op pagina 3 van de bijlage in dit bericht.

Ook de terugweg is in de reisplanner te vinden: Montreux naar Lausanne (ga links zitten voor het beste uitzicht), en vanaf daar terug naar Luzern.

Goede reis!

Log in om de bijlagen te kunnen zien

Meer over treinen en treinpassen voor Zwitserland

Meer op MySwissAlps.com

Neem een gratis account om uw vakantie te plannen

Plannen is met een gratis account van MySwissAlps een stuk makkelijker. Leer alles over Zwitserland en neem contact met ons op als u vragen heeft.

Meer

Een op maat gemaakt vakantieplan

Laat Zwitserse reisadviseurs een vakantieplanning voor u maken. Zij kunnen uw hele vakantie regelen!

Meer
© MySwissAlps.com 2002-2019